SYSTEM STROPÓW JS
Styropianowa płyta szalunkowa typ JS (aprobata techniczna ITB AT- 15 - 2644/97; atest higieniczny B 1860/95) jest elementem służącym do wykonania, najtańszym sposobem, stropów, stropodachów itp. w budownictwie jedno i wielorodzinnym oraz w obiektach przemysłowych i handlowych.
Produkujemy trzy rodzaje płyt o różnej wysokości i szerokości co umożliwia projektowanie pomieszczeń. Trzy rodzaje płyty szalunkowej oraz styropianowe nakładki umożliwiają projektowanie pięciu typów stropów o różnej grubości żelbetonowej płyty, wylewanej na szalunku.
Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i szalunków (na czas zbrojenia i wylewania stropu, styropianowe płyty szalunkowe podparte są tylko stemplami, które usuwamy po uzykaniu przez strop pełnej wytrzymałości - daje nam to 100% odzysk drogiego drewna), stosowanie w/w płyty pozwala skrócić czas montażu stropu, a w konsekwencji czas budowy.
System szalunków styropianowych JS pod monolityczny strop gęstożebrowy składa się z płyt szalunkowych:
JS, JS 1, JS 2,
które w zależności od potrzeby mogą być podwyższane o nakładki N1 lub N2
Dodatkową zaletą stropu wykonanego przy użyciu styropianowej płyty szalunkowej jest jej ciężar ca 200 kg/m2 co wpływa na zmniejszenie obciążenia ław prawie o 20%. Mały ciężar stropu daje możliwość zastosowania go w budownictwie na gruntach piaszczystych, podmokłych itp.
Styropianowe płyty szalunkowe stosowane są jako szalunek o wysokiej izolacyjności cieplnej i dźwiękowej. Nie stanowią elementu przenoszącego obciążenia zewnętrzne. Obciążenia zewnętrzne przenoszone są przez belki i betonową płytę stropu.
CHARAKTERYSTYKA:
Płyta wykonana jest ze styropianu samogasnącego, wzmocniona dwoma stalowymi profilami. Styropian, z którego wykonane są płyty jest tworzywem chemicznie neutralnym, nie ulega on rozkładowi przez mikroorganizmy.
Trzy rodzaje płyty szalunkowej oraz styropianowe nakładki umożliwiają projektowanie:
1. Pięciu typów stropów o grubości płyty nadbetonu 40mm |
2. Pięciu typów stropów o grubości płyty nadbetonu 60mm |
Powyższe rozpiętości obliczono dla obciążenia charakterystycznego długotrwałowego ponad ciężar własny stropu 2,0 kN/m2
-
Gęstość pozorna płyty wynosi: 25 - 30 kg/m3
-
Współczynnik przewodzenia ciepła = 0.03W/mK
-
Izolacyjność dźwiękowa ca 40 dB.
-
Ciężar jednostkowy wynosi: 4 kg /mb/ 6,45kg/m2
Obliczenia konstrukcyjne dla stropu z zastosowaniem naszych płyt wykonane zostały przez Politechnkię Łódzką i obejmują rozpiętość stropu do 9,60 m. Technologia wykonania stropu, dobór średnic prętów zbrojeniowych znajdą Państwo w Technicznej Instrukcji Firmowej załączonej do każdej sprzedanej partii belki stropowej.