Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

SYSTEM STROPÓW JS

Styropianowa płyta szalunkowa typ JS (aprobata techniczna ITB AT- 15 - 2644/97; atest higieniczny B 1860/95) jest elementem służącym do wykonania, najtańszym sposobem, stropów, stropodachów itp. w budownictwie jedno i wielorodzinnym oraz w obiektach przemysłowych i handlowych.

Produkujemy trzy rodzaje płyt o różnej wysokości i szerokości co umożliwia projektowanie pomieszczeń. Trzy rodzaje płyty szalunkowej oraz styropianowe nakładki umożliwiają projektowanie pięciu typów stropów o różnej grubości żelbetonowej płyty, wylewanej na szalunku.

    Oprócz znacznych oszczędności finansowych wynikających między innymi z braku dodatkowych ociepleń, możliwości prowadzenia w stropie instalacji, montażu stropu bez użycia dźwigów i szalunków (na czas zbrojenia i wylewania stropu, styropianowe płyty szalunkowe podparte są tylko stemplami, które usuwamy po uzykaniu przez strop pełnej wytrzymałości - daje nam to 100% odzysk drogiego drewna), stosowanie w/w płyty pozwala skrócić czas montażu stropu, a w konsekwencji czas budowy.

System szalunków styropianowych JS pod monolityczny strop gęstożebrowy składa się z płyt szalunkowych:
JS, JS 1, JS 2,

które w zależności od potrzeby mogą być podwyższane o nakładki N1 lub N2

 

Dodatkową zaletą stropu wykonanego przy użyciu styropianowej płyty szalunkowej jest jej ciężar ca 200 kg/m2 co wpływa na zmniejszenie obciążenia ław prawie o 20%. Mały ciężar stropu daje możliwość zastosowania go w budownictwie na gruntach piaszczystych, podmokłych itp.

Styropianowe płyty szalunkowe stosowane są jako szalunek o wysokiej izolacyjności cieplnej i dźwiękowej. Nie stanowią elementu przenoszącego obciążenia zewnętrzne. Obciążenia zewnętrzne przenoszone są przez belki i betonową płytę stropu.

CHARAKTERYSTYKA:
Płyta wykonana jest ze styropianu samogasnącego, wzmocniona dwoma stalowymi profilami. Styropian, z którego wykonane są płyty jest tworzywem chemicznie neutralnym, nie ulega on rozkładowi przez mikroorganizmy.

   Trzy rodzaje płyty szalunkowej oraz styropianowe nakładki umożliwiają projektowanie:

 

 1. Pięciu typów stropów o grubości płyty
nadbetonu 40mm
2. Pięciu typów stropów o grubości płyty
nadbetonu 60mm
 
 

Powyższe rozpiętości obliczono dla obciążenia charakterystycznego długotrwałowego ponad ciężar własny stropu 2,0 kN/m2

  • Gęstość pozorna płyty wynosi: 25 - 30 kg/m3

  • Współczynnik przewodzenia ciepła = 0.03W/mK

  • Izolacyjność dźwiękowa ca 40 dB.

  • Ciężar jednostkowy wynosi: 4 kg /mb/ 6,45kg/m2

Obliczenia konstrukcyjne dla stropu z zastosowaniem naszych płyt wykonane zostały przez Politechnkię Łódzką i obejmują rozpiętość stropu do 9,60 m. Technologia wykonania stropu, dobór średnic prętów zbrojeniowych znajdą Państwo w Technicznej Instrukcji Firmowej załączonej do każdej sprzedanej partii belki stropowej.

Polityka plików cookie

Zapoznaj się z polityką plików cookies.

Czy akceptujesz?